СЕМЕЈНА ДРАМА: Ја киднапиpaл соппругата и ѝ ставил opyжје на глава за да не се разведе од него!

СЕМЕЈНА ДРАМА: Ја киднапиpaл соппругата и ѝ ставил пишт0л на глава за да не се разведе од него!

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА

Арачиновецот со уште едно лице отишол во домот на сопругата, со оружје се заканиле на присутните членови на семејството, а на жената и ставиле навлака за перница на глава за да ја однесат со себе

Жител на селото Орланци во Општина Арачиново е осомничен за кривичното дело гра6нување бидејќи на сила ја грабнал сопругата со која биле во бракоразводна постапка бидејќи не сакал да се разведат.

Во грабнувањето му помогнало уште едно лице со кое отишле во липковско Отља каде со пиш тол и пyшка им се заканиле на членовите на семејството на сопругата.

„На 7 декември, од семејна куќа во селото Отља, општина Липково тие насилно ја грабнале оштетената сопруга на осомничениот со кој била во бракоразводна постапка.

На присутните домашни им се заканиле со пиш тол и автоматска пyшка со намера да ја присилат оштетената да остане во брачна заедница со осомничениот.

На главата и ставиле навлака за перница, па така ја влечеле кон задниот излез од дворот на куќата“,

Од обвинителството отворија истрага, а од судот побарале да му се определи и пpитвоp.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде