Се забила во банкина: Млада девојка тешко повредена – ова се деталите за несреќата!

Се забила во банкина: Млада девојка тешко повредена – ова се деталите за несреќата!

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА

На 28.12.2022 во 20.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на регионален пат помеѓу селата Куклиш и Свидовица,

струмичко, С.Ц.(21) од село Габрово, управувајки патничко возило „мерцедес“

со струмички регистарски ознаки, изгубила контрола и со возилото удрила во банкина, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.Ц., констатирани во Медицински центар Струмица.

Увид на местото извршила екипа на Полициска станица Струмица.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде