Се преврте трактор: Има повредени – ова се деталите

На 07.10.2022 во 15.40 часот било пријавено дека на регионалниот пат на место викано Пударница, атар на с.Турско Рудари, пробиштипско, трактор “имт 539“ без регистарски таблички, управуван од С.П.(48) од с.Злетово,

излетал надвор од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на тракторот, а со телесни повреди се здобил малолетен сопатник, констатирани во Клиничката болница во Штип.

Извршен бил увид од Полициската станица Пробиштип.

Слична содржина

Страотна сообраќајна несреќа помеѓу трактор и „ауди“.

На 01.09.2022 во 09.10 часот во Полициска станица Делчево било пријавено дека на патот Македонска Каменица-Делчево, во атар на с. Драмче, делчевско,

На 01.09.2022 во 09.10 часот во Полициска станица Делчево било пријавено дека на патот Македонска Каменица-Делчево, во атар на с. Драмче, делчевско,

општина Македонска Каменица и трактор „Фергусон 35“ со делчевски регистарски ознаки управуван од З.П.(74) од Делчево, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот З.П. констатирани во комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Делчево.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде