Се појавија шоканти фотографии и нови детали за ужасната трагедија која го потресе Балканот

Се појавија шоканти фотографии и нови детали за ужасната трагедија која го потресе Балканот

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

Сопственикот на трите кучиња кои вчера до cмрт го искасаа Владан Радосављевиќ е во затвор на издржување на казната, а куќата во која се чувале кучињата не е негова, туку на жена од Франција.

Кучињата кои по трагедијата ги презеде Зоолошка хигиена, ги згрижи сосед од Космај. Вишото јавно обвинителство покрена истрага, а дежурниот обвинител нареди обдукција.

Сопругата на Владан, Олга, која се обидела да го одбрани, има полесни физички повреди, каснувања по подлактицата, надлактицата, како и каснување по грбот. Таа е на Клиниката за инфективни болести во Белград.

Да потсетиме, како што вчера објави Курир.рс, Радосаваљевиќ престојувал во викендица со сопругата. Излегол на прошетка, а потоа го нападнале кучињата.

Успеал да ѝ се јави на сопругата која се упатила кон него, но кога пристигнала го пронашла осакатеното тело на Радосављевиќ и три крвави кучиња. Најмногу каснувања имал на нозете и гениталиите.

Кучињата – мешавина од Стафорд, Стафорд и питбул и трето куче излегло од дворот низ отворената капија, кои носеле ремчиња со ознаки на кои биле испишани телефонските броеви на сопственикот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде