Република открива нови детали: Киднапирал таксист, му се заканил со рачна бомба: Еве како Урош им избегал на полицијата

Урош Б. убил осум, а ранил 13 лица.

Урош Б. се криел кај роднина, но полицијата успеала да го лоцира и уапси.

Убиецот избегал од местото на настанот и во текот на ноќта успеал да киднапира таксист, пренесува Република.рс.

Го грабнал таксистот кој го управувал и му се заканил со рачна бомба која цело време ја држел во рацете, па избегал од Младеновац.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде