Пyкотници во Арачиново поради бизарна причина – ова се деталите

На 8.10.2022 полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Н.И.(37) од с.Арачиново, скопско.

Тој се сомничи дека во 12.40 часот во с.Арачиново, заедно со Е.Н.(24) и И.И.(34), и двајцата од с.Арачиново,

по претходно недоразбирање околу сообраќајот физички го нападнале А.З.(35) од с.Арачиново, а употребиле и тврд предмет и пишт0л, при што му го оштетиле возилото.

Тие, пyкајќи го оштетиле и возилото на неговиот татко Б.З.(62).

Повредени лица нема, а по целосно расчистување и документирање на случајот ќе следува поднесок.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде