Повторно пyкотници во Скопје: Paнето е едно лице – ова се деталите!

На 13.10.2022 во 16.56 часот во СВР Скопје, М.С.(35) од Скопје пријавил дека на подрачје на Гази Баба бил повреден во нога од огнено оpyжје, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слична содржина

Драма кај Мавровка: Три лица се заканyвале со оpyжје!

Во Бутел се уапсени три лица, кои во близина на ТЦ Мавровка со пиштол му се заканувале на жител на Сингелиќ.

Вчера во 17:30 часот на ул.„Бутелска“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода А.К.(48), Е.Е.(39) и Н.К.(20),

сите од Скопје, затоа што околу 16:30 часот на бул.„Гоце Делчев“, по расправија, со пиш тол му се заканиле на И.М.(38) од с.Сингелиќ, скопско – информираат од МВР.

По преземени мерки пишто лот бил пронајден, а по целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде