Поранешната министерка за образование Рената Дескоска туку што објави тажна вест, нека почива во мир

Беше силна, храбра, мудра, енергична, решителна жена. Беше вистински столб на семејството, секогаш организирана, спремна да помогне, да утеши, да охрабри, да посоветува. Работниот век го помина како јавен обвинител во Основното и Вишото обвинителство во Скопје. Учевме од неа животни мудрости, но учевме и право. За жал, мојата свекрва Соња Манчева Дескоска го напушти овој свет. Посмртните останки ќе бидат погребани утре на 5.10.2022 (среда) на градските гробишта Бутел во Скопје. Телото ќе биде изложено во капела од 11-12 часот. Нека почива во мир!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде