ПОПЛАДНЕВО: Пожаp избувна во Тетово, објавени и детали! (видео)

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА

ПОПЛАДНЕВО: Пожаp избувна во Тетово, објавени и детали!

Тетовските пожарникари попладневно интервенираа на пожаp што избувна

во дуќан во Градскиот трговски центар во центарот на градот.

Поради пожарот густ чад се појави над објектот, а според првичните информации нема повредени луѓе.

-Според првичните информации од пожарникарите огнот избувнал во дуќан на третиот кат кој што не се користел активно, туку служел како магацин.

Пожарот беше пријавен во 15.40 часот. Веднаш е интервенирано со 2 противпожарни возила и за кратко време пожарот е изгаснат.

Нема повредени само е причинета материјална штета, информираше Авни Амети од ТППЕ Тетово.

ТВ 21 ОБЈАВИ И ВИДЕО ОД НАСТАНОТ – ТУКА.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде