Полициско возило се судри со „бмв“ – ОВА се деталите!

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА

Полициско возило се судри со „бмв“ – ОВА се деталите!

На 29.12.2022 во СВР Скопје било пријавено дека во 20.45 часот на ул.„Владимир Положановски“

се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, управувано од П.Б. (33)

од Скопје и патничко возило „фолксваген поло“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на МВР.

Во незгодата со повреди се здобил полицискиот службеник, кој го управувал возилото,

констатирани во Градска општа болница „8 Септември“. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде