Пејачката Јанева до девојките кои бркаат женети мажи: Баш ве боли ако нечие дете дома плаче ради кавгите меѓу мајка му и татко му

Познатата пејачка Нина Јанева сподели свој постар статус на Фејсбујк од 2014 година.

Коа сме више кај хејтањето, би сакала да пратам еден поздрав:

Почитувани, мажени, немажени, разведени, во процес на развод, малолетни, полнолетни и таканатаму курви –

Убаво е тоа што вас ви се е*е ви се плаче од разнолики причини и убаво е тоа што не ги почитувате врската, бракот, семејството како институција…

сепак не очекувам ни вашите родители поинаку да ве воспитале, најголем број имаат прочитано само име и презиме при подигање на здравствена книшка од матичен (ако стигнале до таму!)

Убаво е тоа што сте многу секси и интелигентни на постови, коментари, слики, селфија и дотерани на свадби и излагање “женско друштво“ во лов на коњи кои најверојатно и не го заслужиле семејството што го имаат дома!

Најубаво е тоа што сте толку внесени во претставата за деца и младинци дека сте одговорна, просперитетна, успешна, жртва, добродржеќа, секогаш дотерана – а уствари заборавате да го кажете најважното – промискуитетна!

Убаво е тоа што заведувате се и сешто и баш ве боли ако нечие дете дома плаче ради кавгите меѓу мајка му и татко му заради вас и вашите амбиции. Бидејќи нема сингл мажи во државава, на балканов, на планетава нели….

Она што ви фалело цел живот во облик на љубов, внимание, писменост, родителска грижа, топол дом, ластик и жмурка у маало, се управо оние работи кои ви ги осакатиле индивидуите кои не знаат да се изразат на друг начин освен на погоре споменатиот.

Знаете, не значи дека ако цел живот сте немале ништо, сега со вашите ценети репродуктивни органи можете да имате се! Убав ви е филмов терајте си,

но внимавајте да не наидете на некоја лудача која не ја боли уво за ништо па да пробате како е да попиете бејзбол палица, метална шипка, штикла у око, случаен удар со ауто или евентуално пад по скали..случаен наравно!

Знам дека на крајот на денот не сте вие криви – толку можете, ама па од друга страна ако не постоите да ве гледаме и читаме, животот ќе ни биде за трошка подосаден!

Ве поздравувам и ви посакувам добро здравје, пошто доаѓање памет не можам – колку дал горнион – толку (и дождовните глисти и мушмулите си вегетираат без мозок нАли!)

П.С. Дечко ми ме кара дека хејтам и пишувам вакви постови, ама не издржав… ете ти кавга!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде