Овие хороскопски знаци од понеделник ги очекува многу пари и среќа

Играме уште еден ѕвезден рулет, а влегуваме во сезоната на Шкорпија, која ќе донесе промени и на финансиски план.

Сонцето и Венера во Шкорпија носат финансиски промени на одредени хороскопски знаци.

Како што се приближуваме до периодот во кој Марс ќе оди ретроградно, астролозите не предупредуваат да внимаваме како управуваме со парите.

Во неделата која претстои пари ќе имаат Скорпиите, Вагите, Овните и Раковите.

СКОРПИЈА

Сонцето и Венера во вашиот знак ви носат одлична недела за заработка. Додека Венера го осветлува вашиот знак, подгответе се за подароци. Некој ќе се потруди да ви подари вреден подарок.

ВАГА

Многу планети во втората куќа укажуваат на тоа дека парите ќе ви се лепат во наредниот период.

Пари доаѓаат од многу страни и тоа ќе ве направи среќни. За вас „нема зима“ кога се во прашање парите. Ќе успеете да договорите многу до крајот на неделата.

ОВЕН

Многу планети во осмата куќа ви носат добри вести во врска со наследството. Тоа е и можност да се добие спонзорство за важен проект. Можете исто така лесно да наследите некои пари.

РАК

Сонцето во Шкорпија ви носи нови можности за заработка врз основа на некоја креативна работа.

Тоа може да биде нешто што досега ви било хоби или едноставно да добиете пари за интересен проект. Во исто време, планетите во петтата велат дека треба да играте игри на среќа.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде