Ова се најпопуларните македонски јадења кај странците: Погодувате што е на прво место?

„Тестатлас“, го обнови списокот на најпопуларни јадења за секоја земја.

Еве кои јадења странците најмногу ги сакаат во Македонија.

Пинџур е на десетто место, тавче гравче на деветто, мазник, зелник, селско месо,

Охридска пастрмка, четврто место е за лутеница, трето за таратур, второто место е за сармата, а првото за неговото величество ајварот. 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде