„Ова е Горан, монструмот кој со секира си го у6и детето“ – Пријателите откриваат страшни детали

„Ова е Горан, монструмот кој со секира си го уби детето“ – Пријателите откриваат страшни детали

Горан Кнежевиќ (43) во средата доцна навечер во Загреб на патот Козари со секира ги нападнал поранешната сопруга (42) и едногодишно дете, а потоа побегнал. Од здобиените повреди детето починало во болница во Загреб.

Откако ги нападнал жената и детето, тргнал кон Косница, каде излегол од автомобилот и продолжил да бега. Тогаш на него налета камион и го прегази.

Телеграм од извор во загрепската полиција дознава дека бившиот партнер на Кнежевиќ навистина бил лично присутен на неколку разговори во полицијата, но против него официјално не поднел кривична пријава, пренесува Index.hr.

Во спротивно, според Кривичниот законик, заканите се гонат само по предлог на жртвата. Поради ова, полицијата се правда дека ниту формално не можела да покрене нов случај против него,

иако евидентно е дека знаеле како 42-годишната жена со години била малтретирана од нејзиниот поранешен партнер.

Пријатели: Тој и кажа дека ќе ја убие во одреден момент

Од пријателите на нападнатата Телеграм дознава дека таа одлучила да прекине со секаков контакт со Кнежевиќ бидејќи тој не сакал да се промени. Сепак, како што велат неговите пријатели, тој не можел да се помири со тоа.

„Оттогаш постојано и правеше проблеми“, се сеќаваат пријателите на жртвата. „Тој и рекол дека ќе ја убие во еден момент“,

откриваат и додаваат дека Кнежевиќ очигледно го искористил овој пат бидејќи братот на неговата поранешна партнерка се преселил на друга адреса.

„Дотогаш сите заедно живееле во куќата, а братот се преселил пред празниците. Кнежевиќ очигледно го искористил тоа што веќе немало кој да ја брани“, убедени се пријателите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде