Откриени нови шокантни детали: Чуварот Драган го запрел Kоста да го праша што е со него, а тој почнал да пука!

Во средата ученик во ОУ „Владислав Рибникар“ во Врачар уби осум ученици и еден чувар, а тешко рани уште шест ученици и еден наставник по историја.

Како што веќе пишувавме, на влезот од училиштето прв бил убиен училишниот чувар Драган Влаховиќ.

Неговото име не било на списокот за убиства на момчето (13), а се верува дека го убил за да го спречи да ја спречи неговата зла намера.

Имено, извор на Курир.рс вели дека чичко Драган, како што го нарекувале учениците, кобното утро кога влегол во училишниот двор забележал нешто чудно кај момчето и затоа го запрел штом момчето влегло во училиштето.

Според изворот, момчето веројатно немало да пука врз него доколку чуварот не му пришол.

Наводно се вознемирил кога влегол во училиштето, а ранецот го носел напред, а не на грб. И тогаш чуварот го запре да го праша што е со него, бидејќи ги сака сите ученици, да разговара со нив кога ќе забележал дека нешто ги мачи. Така беше и овој пат – рекол изворот и додал дека Драган и осомниченото момче многу се сакале и дека биле во одлични односи.

По злосторството потврди и самото момче. Двајцата приватно си размениле пораки – вели изворот.

Изворот понатаму наведува дека штом Драган го запрел, момчето го извадило пиштолот и го застрелало чуварот, најверојатно затоа што бил на патот.

Да потсетиме, ученик во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар уби осум ученици од тоа училиште и еден чувар, додека повреди шест ученици и еден наставник по историја.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде