ОГРОМНА ТАГА: Почина познатиот македонски доктор

Почина прим. д-р Александар Крстевски – Слиш, специјалист по анестезиологија со реаниматологија во болницата „Аџибадем-Систина“.

„Голема беше честа името на прим. д-р Крстевски да биде дел од тимот на Клиничката Болница ,,Аџибадем Систина’’ повеќе од 20 години,

од самите почетоци на Специјалната болница за гинекологија и акушерство „Мала Богородица – Систина“.

Неговиот огромен придонес во анестезијата и интензивното лекување, неговата професионалност, храброст и извонредност ќе останат запаметени#, се вели во известувањето од болницата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде