Oбјавено застрашувачко видео: Погледнете што остана од големата фабрика во Прилеп по пожарот (видео)

Од компанијата „Тила“ споделија видео од внатрешноста на објектот по пожарот кој ги зафати во петокот. 

Како што може да се види од снимката, во просториите се е црно, распаднато и уништено. 

Со сркшено срце од компанијата прашуваат „Зошто не можеше да се спречи пожарот кога започна само на покривот од зградата?!!!“

Од компанијата уште вчера информираа дека во пожарот изгореле се!

– Причините за пожарот за жал сеуште не се познати и се чека од страна на надлежните органи на утврдување на истите како и на процена на направената штета.

Во моментот на избивањето на пожарот фабриката не работеше и нема повредени – објавија на ФБ и се заблагодарија за поддршката. 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде