Објавени фотографии: Урош со лисици на рацете во полициско возило

Уапсен е масовниот убиец Урош Блажиќ кој синоќа уби осум и рани 13 лица, дознава „Блиц“.

Поради интензивната акција на српската полиција која цела ноќ беше на терен со сите расположливи сили, по осум часа убиецот е пронајден во Вињиште кај Крагуевац. Блиц пишува дека се криел кај роднина.

Полицијата продолжува со работа на расветлување на сите факти и околности за овој настан.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде