Нови пукотници во Србија: Момче ја застрелало својата девојка, а потоа си пукало во глава

Нови пукотници во Србија: Момче ја застрелало својата девојка, а потоа си пукало во глава

Момче ја застрелало својата девојка, а потоа си пукало во глава.

Момчето пукало во партнерката, а потоа се застрелало себеси во главата, по што за кусо време починало.

Според првичните информации, убиецот, носејќи пиштол, влетал во солариум во градот каде што била девојката и веднаш ја застрелал. Таа починала на самото место.

Српските медиуми јавуваат дека дека напаѓачот е продавач на оружје во продавница лоцирана недалеку од солариумот. Инаку, тој бил ловец и легално го поседувал оружјето.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде