Нова cтрашна несреќа: 20-годишник со „мерцедес“ прегази млада девојка – ова се деталите!

Нова cтрашна несреќа: 20-годишник со „мерцедес“ прегази млада девојка – ова се деталите!

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА

На 29.12.2022 во 09.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Московска“ со ул.„Прашка“ во Скопје,

товарно моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од дваесетгодишник од с.Сарај, скопско, удрило во З.Г.(23) од Кавадарци.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила З.Г. констатирани во Градската општа болница “8-ми Септември“.

Извршен бил од увидна екипа од СВР Скопје.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде