Нов несреќен случај: 22-годишно момче паднало од покрив на фабрика – ова се деталите

На 11.10.2022 година во 13.00 часот во СВР Охрид, пријавено е дека во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид со тешки телесни повреди бил однесен Б.И.(22) од Кочани.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување градежни работи на кров од фабрика во Охрид.

По насоки на Јавен обвинител, увид на местото извршиле полициски екипи и општински инспектор за безбедност и здравје.

Слична содржина

Сообраќајна несреќа на паркинг во Карпош – учествувало украинско дипломатско возило, жена повpeдена

На 01.10.2022 во 15.00 часот пријавено е дека во Скопје на паркинг пред маркет на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов” се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „БМВ” со дипломатски регистарски ознаки,

управувано од И.И.(50) од Украина, патничко моторно возило „голф” со скопски регистарски ознаки управувано од  Б.Ѓ.(35) од Скопје и пешакот Д.А.(63) од Скопје.

Во незгодата со повреди се здобила Д.А. констатирани од лекар во Комплекс клиники „Мајка Тереза”. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР-Скопје.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде