Неверојатен случај: Полиција фатила пиjaн маж, а судот изненади – не бил пиjaн, бегал го сопругата и љубовницата

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА

Неверојатен случај: Полиција фатила пиjaн маж, а судот изненади – не бил пиjaн, бегал го сопругата и љубовницата

Во Соединетите Американски Држави, возењето под дејство на алкоxол не е нужно нелегално,

пресуди судот во Калифорнија на судењето на маж кој се обидел да побегне од две гневни жени.

Томас Патрик Хјустон (60) ѝ објаснил на поротата дека скокнал во својот автомобил за да избега од сопствената сопруга,

која го нашла во прегратките на неговата љубовница, која подеднакво се налутила кога сфатила дека е изневерена.

Точно е дека 60-годишникот бил под дејство на алкоxол, но бегството му било единствениот

излез за да го заштити својот физички интегритет, објаснил на судењето, а спасувањето на сопствената кожа е

дозволено со закон. Поротата во градот Укија, во винскиот регион во Калифорнија, по расправата, прогласи дека Хјустон не е виновен за возење под дејство.

„Сведоштвата покажа дека Хјустон бил изненаден од сопругата, која го нашла во флагранта во прегратките на друга жена и затоа морал да бега од две гневни жени“, објасни обвинителството на Фејсбук.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде