Нема кpиза за Саша Поповиќ: Погледнете каква „мечка“ вози директорот на Гранд

Саша Поповиќ решил да ги продаде акциите во „Гранд“ и со тие пари да започне нов бизнис за кој му биле потребни неколку милиони евра.

Медиумите пренесуваат дека Поповиќ почнал да гради луксузни станови. Наводно, многу менаџери, познати личности, па дури и спортисти веќе купиле недвижен имот во неговиот комплекс.

Имено, Поповиќ наводно вложил многу капитал во изградба на недвижен имот кој ќе му донесе голем приход.

Според медиумите, тој започнал со изградба на луксузен комплекс на Бежанијска коса, во кој вложил неколку милиони евра.

-Поповиќ ја подели работата со првиот човек на Партизан, Остоја Мијаиловиќ со акции од по 40%. Цената на квадрат во оваа луксузна населба ќе биде од 2.200 па нагоре за метар квадратен – наведуваат во емисијата „Папарацо лов“.

Саша Поповиќ по повод снимањето на аудицијата за „Ѕвезде Гранда“ што се одржува во Бања Лука, возел опасен ѕв ер низ градот.

Автомобил вреден десетици илјади евра го привлече вниманието на граѓаните на најголемиот град во Српска.

Црниот Mercedes GL350 вреди приближно 70 илјади евра.

Сите го гледаа Саша како го вози новиот мерџо низБања Лука, а како изглда неговата нова играчка, погледнете ја фотографијата подолу.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде