Нема да верувате…еве како изгледа првата жена на Аркан

Првата сопруга на Жељко Ражнатовиќ Аркан била Наталија Мартиновиќ која направила неверојатна работа кога дознала дека нејзиниот сопруг е заљубен во друг.

Имено, кога Жељко и признал дека се заљубил во Цеца, Наталија ги земала нивните четири деца и со неколку куфери излегла од нивната куќа.

Аркан потоа ја даде оваа изјава за весникот:

„После 13 години брак со Наталија се разведов. Мојата Маша се роди додека бев во хрватски затвор. Со сопругата не сме заедно три години. Имав три брака, но никогаш не сум била женкар. Не сум имала љубовни афери. За 13 години колку што бев со бившата сопруга, ништо не се посомневаше. Тогаш се заљубив во Цеца. ѝ кажав на сопругата.

Всушност, тоа се случи постепено. Цеца беше упорна. Таа ми се отвори ми зборуваше за нејзината љубов и јас полека ја прифатив“, изјави Аркан во 1996 година.

Наталија и нејзините деца денес живеат во Америка.

“Тие се во Америка, во Лос Анџелес. Знам дека живеат тешко, се мачат. Наталија чува деца, бебиситерка е.

Ми кажуваат дека и лошо… Близначките и Милена завршиле факултет, работат по две работи за да можат да живеат, а најмладата Маша уште студира“, вели Павле Стевовиќ, поранешен финансиски директор на фирмата на Ражнатовиќ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде