19.8 C
Skopje
Wednesday, June 7, 2023

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Тешка сообраќајна несреќа – седум лица пренесени во болница

0
Во судир на две возила синоќа  во 19.45 часот на патот Штип-Велес со тешки телесни повреди во штипската болница е пренесен возачот на едно...

Доцна синоќа пожар во близина на Ист Гејт: Гореше инсталација на...

0
Големи пламени јазици синожа се издигнуваа од мостот во близина на трговскиот центар Ист Гејт. Според првичните информации, гореше инсталација на струја и топловод. На...

Пијан влегол во канцеларија на социјалното, кршел, викал и се соблекол...

0
Вработена во Центар за социјални работи Неготино денеска јавно реагира по заканите што завчера ги добиле од корисник на гарантирана минимална помош. Во изјава...

Драма во Штип: Полицијата влезе во штипската гимназија откако ученик се...

0
Полицијата е на влезовите од гимназијата „Славчо Стојменски“ откако ученик од четврта година на Инстаграм споделил порака дека ќе дојде со пушка на училиште,...

Тешка сообраќајна несреќа, две лица итно пренесени во болница

0
20-годишник со „ауди“ излета од пат.  -На 10.05.2023 во 18.05 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, помеѓу с.Арбиново и с.Сливово,...

УЈП ја објави најновата листа на должници: Проверете дали ве има

0
Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок...

Четири хороскопски знаци кои имаат најголеми шанси да се збогатат до...

0
Бик: Биковите се познати по својата практична природа и имаат тенденција да бидат добри со управувањето со парите. Тие се трпеливи и вредни кога...

ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот македонски професор, доајен на македонското и европското...

0
Проф. д-р Зоран Милутиновиќ (1950 – 2023), редовен професор на Универзитетот Св. Кирил и Методиј во Скопје, Институт за земјотресно инженерство и инженерска сеизмологија...

Заврши седницата – Власта објави убава вест: Зголемување на платите на...

0
Владата ја разгледа и усвои Информацијата за давање овластување на министерот за здравство, за потпишување Анекс за изменување и дополнување на Колективниот договор за...

Нов СКАНДАЛ го тресе македонското здравство: Направен абортус врз една жена,...

0
Направиле абортус на една пациентка, го препишале на друга која воопшто не ни била бремена – ова е новиот скандал, што го обелодени Република, а...

Тажна вест: Почина познатиот македонски новинар

0
Вчера 9 мај 2023 година во Битола, на 75 годишна возраст, почина познатиот карикатурист, новинар и естраден работник Миле Милевски. Милевски работниот век го...

(Објавени фотографии) Ова се момчето и девојката кои загинаа трагично: Ја...

0
Мажот В.Р. (34) ја убил својата девојка И.Р. (26) a потоа се самоуби денеска во Нови Сад. Како што неофицијално пренесуваат српските медиуми В.Р. имал...

Нови детали од трагедијата во Нови Сад: Убиецот имал забрана за...

0
Девојката И.Р. (27) починала кога нејзиното поранешно момче В.Р. (34) и пукал во глава, а потоа се самоубил во Нови Сад. Како што неофицијално...

Нови пукотници во Србија: Момче ја застрелало својата девојка, а потоа...

0
Нови пукотници во Србија: Момче ја застрелало својата девојка, а потоа си пукало во глава Момче ја застрелало својата девојка, а потоа си пукало во...

Стојанче Ангелов распали на јавна сцена: Крајно сум разочаран и револтиран...

0
Фејсбук статус на Стојанче Ангелов: ГОЛГОТАТА НА ТРИЕСЕТИНА ВОЕНИ ИНВАЛИДИ И ПЕТНАЕСЕТИНА СЕМЕЈСТВА НА ЗАГИНАТИ БРАНИТЕЛИ ОД 2001-ТА ПРОДОЛЖУВА ПОНАТАМУ На денешната собраниска седница владеачкото мнозинство...

Каков циркуз: Церемонија со највисоки почести за Христијан Пендиков

0
Со највисоки државни почести потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова му ги предаде бугарските лични документи на Кристијан Пендиков. На свеченоста во Гербовата сала потпретседателката Илијана...

Полицијата објави видео: Еве како е уапсен таткото на убиецот од...

0
ПОЛИЦИЈАТА го уапси Радиша Блажиќ, таткото на Урош Блажиќ, кој уби осум лица во Мало Орашје и Дубона. На Радиша Блажиќ, поранешен припадник на Војската...

Страотна сообраќајна несреќа, загина младо момче

0
Сообраќајка несреќа ноќеска на автопатот Скопје – Велес, пред тунелите над Башино село.Во неа С.Н. (31) починал на лице место, а две сопатнички од...

УЖАСНИ ВЕСТИ: Едно девојче убиено, а деветмина се повредени во напад...

0
Маж кој со нож влеze во дом за деца без родители во Полска, уби тинејџерка и повреди девет лица, соопшти денеска полицијата на градот...

Нови детали: Еве што е пронајдено во домот на таткото на...

0
Таткото на осомничениот за масовно убиство во Мало Орашје и Дубона, Радиша Б., денеска е уапсен, а во неговата куќа е пронајдено арсенал оружје....

„Храбро се бореше против болест која на крај се покажа како...

0
Грчкиот кошаркар Александрос Варитимиадис почина на 28 годишна возраст по тешка битка со рак. Тој во својата кариера настапуваше за Паок, Филипос, Ариес, Умеу,...

Најнова вест: Полицијата го уапси таткото на убиецот од Младеновац

0
Полицијата го уапсила Радиша Блажиќ, таткото на Урош Блажиќ, кој е осомничен за убиство на осум лица во Малo Орашје и Дубона, дознава „Блиц“. На...

Уште едно грозоморно убиство ја потресе Србија: Тројца браќа до смрт...

0
Уште едно грозоморно убиство ја потресе српската јавност – тројца браќа, на возраст од 45 до 65 години, со стап до смрт претепале жена...

Хорор во Македонија: Притвор за мајка, која си ги претепувала сопствените...

0
Oсновното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 34-годишна жена за која постои основано сомнение дека сторила две кривични дела – Телесна повреда од член...

УЖАС вечерва ја потресе Македонија: Сексуално ја вознемирувал ќерката на својата...

0
УЖАС вечерва ја потресе Македонија: Сексуално ја вознемирувал ќерката на својата невенчаната сопруга На 08.05.2023 околу 16.45 часот, полициски службеници на СВР Тетово - Одделение...

Македонец ја избол својата сопруга пред внукот и ќерката во Германија

0
Македонски државјанин ја прободел својата сопруга пред внукот и ќерката во стан во Германија, пишува германски „Билд“. Како што пишува германскиот медиум, насилството се случи...

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Пукотници во Скопје, едно лице е рането

0
Пукање доцна попладнево ги вознемирило жителите на Визбегово. Според првичните информации, еден човек е ранет во престрелката која се случила нешто по 17 часот. „А.Б....

Трогателен текст на српска учителка која го обиколи регионот: „Не зборувајте...

0
Професорка по српски јазик и директорка на Петтата белградска гимназија Верица Ракоњац Павловиќ напиша потресен текст за девојчето од училиштето во Врачар кое истрчало...

Најнова вест: Камион и комбе учествувале во сообраќајна несреќа – првични...

0
Сообраќајна несреќа попладнево се случила на регионалниот пат Делчево - Македонска Каменица, информира delcevo365.mk. Kaко што стои во објавата камион и комбе најверојано поради влажниот...

Власта се пофали: Имаме најниски цени на храна и гориво

0
Мерките дадоа резултат, трендот на намалување на инфлацијата продолжува и Северна Македонија има најниски цени на храна и нафтени деривати во регионот, се пофали...

Teшка сообраќајна несреќа, младо момче со тешки повреди итно пренесено во...

0
Teшка сообраќајна несреќа, младо момче со тешки повреди итно пренесено во болница Вчера во 07.50 часот во полициската станица Виница било пријавено дека на магистралниот...

Многу пари и среќа во следниот период за овие хороскопски знаци

0
Играме уште една рунда ѕвезден рулет, а астролозите се согласни дека одредени знаци ќе имаат поголема финансиска среќа од другите. Ретроградниот Меркур е во полна...

Тешка сообраќајна несреќа ја потресе Македонија, 13 лица повредени

0
Тринаесет лица се здобиле со повреди во сообраќајната несреќа што се случи викендов на локалниот пат с.Брњарци–с.Стајковци, скопско. Според информациите од МВР во несреќата учествувале...

Шокантно: МВР потврди – Список за ликвидација на ученици се појави...

0
Од Министерството за внатрешни работи ја потврдија информацијата на Инфомакс дека во училиште во Скопје се појавил таканаречен “список за отстрел” на соученици од...

Тамара не можела да издржи: Живеев во „кафез“, во агонија!

0
Пејачката Тамара Тодевска по седум години брак со македонскиот кошаркар Александар Димитровски реши да стави точка на романсата, бидејќи повеќе не издржа да биде...

Близок роднина на девојчињата за ММС раскажа детали од потрагата

0
Полицајци во близина на Кисела Вода ги пронашле двете изгубени девојчиња од Струмичко, кои повеќе од осум часа се водеа за исчезнати, објави утрово...

„Тоа дете не беше моја инспирација:“ Откриена позадината за масовните убиства...

0
У.Б.(21) на денот кога убил осум млади и ранил уште 14 лица прскал овошје, купил печено за прославата, а потоа отишол да земе оружје...

Најнова вест: Тешка сообраќајна несреќа, три лица пренесени во болница

0
Најнова вест: Тешка сообраќајна несреќа, три лица пренесени во болница Три лица се повредени кога автомобил излетал од регионалниот пат Штип – Кадрифаково. Потешко е...

Пристигна убава вест: Девојчињата се пронајдени!

0
На социјалната мрежа фејсбук се пренесува информација дека девојчињата од Струмица се пронајдени и се во полициска станица. Само што ги најдоа во полиција се...

Објавено ново видео: Девојчињата во 15.50 часот видени на оваа локација

0
Денеска во 15:50 часот во Скопје изгубени се две девојчиња, А.Ј. (12) и Р. И. (14). Според информации на А1он, двете девојчиња биле дојдени во...

УЖАС: Ученици правеле списоци со ученици во кои ќе пукаат –...

0
Во три училишта во Србија учениците правеле списоци со ученици во кои ќе пукаат – потврди МВР за порталот Н1. Сите биле приведени заедно...

Македонија на нозе: Исчезнаа две малолетни девојчиња – АПЕЛ ЗА ПОМОШ

0
На социјалните мрежи се споделува апел за помош за пронаоѓање на две малолетни девојчиња. Како што пишува во објавата тие последен пат се забележани кај...

Славчо Попоски со голема метео прогноза: Еве какво време не очекува...

0
Претстојното лето во Македонија барем според најновите метео анализи нема да донесе некоја екстремна топлина и екстремно топли Африкански бранови. Напротив, температурите ќе бидат...

Потресна порака на убиецот Коста пред да се случи масакрот во...

0
Убиецот Коста бил и роденденска забава на 1 мај кога му рекол на роденденското момче „дека ќе го донесе својот подарок на училиште во...

Страшно: Изгубил контрола и со мотоциклот паднал на коловозот, со тешки...

0
Страшно: Изгубил контрола и со мотоциклот паднал на коловозот, со тешки повредени итно пренесен во болница Вчера во 16.30 часот во Полициската станица Гостивар било...

Страшна сообраќајка: Младо момче со „фиат“ излетало од патот, со тешки...

0
Страшна сообраќајка: Младо момче со „фиат“ излетало од патот, со тешки повреди итно пренесено во болница Вчера околу 01.35 часот во Полициската станица Кочани било...

Откриени нови шокантни детали: Чуварот Драган го запрел Kоста да го...

0
Во средата ученик во ОУ „Владислав Рибникар“ во Врачар уби осум ученици и еден чувар, а тешко рани уште шест ученици и еден наставник...

Шокантно: Пријател открива како Урош се однесувал во училиштето

0
Мештаните тврдат дека Урош бил познат како проблематичен млад човек, а како што велат сакал да „дивее“ низ центарот со својот мотор, а некои...

Девојче доживеало вистински хорор: „Слушнав кога рече – Сега ќе ве...

0
Селата Мало Орашје и Дубона кај Младеновац се обвиени во црно по трагедијата што се случи во четвртокот вечерта кога У.Б.(21) со истрели од...

Што се случува? Маж доцна синоќа ја убил сопругата со секира...

0
Ноќеска околу полноќ во населбата Кројчица, кај Тузла (БиХ), сопругот ја убил сопругата (60 години) удирајќи ја со секира по главата. Оваа информација ја...

ТРАГЕДИЈА: Двајца млади тенисери загинаа во страшна несреќа, двајца се тешко...

0
Две 14-годишни момчиња загинаа, а две лица се тешко повредени откако пијан возач влетал во нивниот автомобил во средата вечерта во Ерихон, Лонг Ајленд. Несреќата...

УЖАС: Камион удри во колона автомобили – 12 лица загинаа: Страотна...

0
УЖАС: Камион удри во колона автомобили - 12 лица загинаа: Страотна сообраќајна несреќа ја потресе Турција Дванаесет лица загинаа во сообраќајна несреќа во турската провинција...

Нов ХОРОР го потресе светот: Маж одел низ трговски центар и...

0
Вооружен напаѓач вчера пукал и убил девет лица, а ранил најмалку седум во прометниот трговски центар северно од Далас, соопшти полицијата. Напаѓачот, за кој властите...

Јас ги убив тие луѓе, а не ги ни познавав: Потресни...

0
У.Б.(21) на рочиштето во Вишото јавно обвинителство Смедерево го признал делото и детално го опишал злосторството. Нему му е одреден притвор до 30 дена Пукав...

Вонредна вест: Почина таткото на убиецот од Младеновац

0
Радиша Б., татко на убиецот од Младеновац, како што пренесуваат српските медиуми починал денеска од срцев удар. Неговиот син во четвртокот вечерта на територијата на...

Огромна болка и неверување: Во Мало Орашје денеска погребани пет другари

0
Во смедеревското село Мало Орашје денеска беа погребани пет млади момчиња, жртви на осумкратен убиец. Стотици локални жители се собраа во дворот на црквата во...

Бели рози и бели балони за малата Адријана, која беше убиена...

0
Погребот на една од жртвите на страшниот масакр во ОУ „Владислав Рибникар“ во Врачар, Адријана Дукиќ (14), се одржува на гробиштата Нови Бежани. Семејството и...

„Драган ги сакаше децата најмногу, иако немаше свои“: Погребан чуварот Драган

0
На гробиштата Лешче во Белград денеска беше погребан работникот од обезбедувањето Драган Влаховиќ (53). На погребот присуствуваа околу илјада луѓе, претежно членови на семејството,...

„Врати се душо во прегратките на мама“: Погребана трагично загинатата ќерка...

0
На централните гробишта во Белград е погребана Ема Кобиљски, едно од осумте деца-жртви, кои пред неколку дена во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар...

Семејството на малата Јана со реакција до македонската јавност

0
Обдукцијата е готова, но што стои во неа ние не знаеме, се жалат родителите на петгодишната Јана Христовска која почина пред повеќе од еден...
error: Content is protected !!