НАCTPAДА ВЕЛОСИПЕДИСТ: Го удрил камион!

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА

НАCTPAДА ВЕЛОСИПЕДИСТ: Го удрил камион!

На 06.01.2023 во 15.15 часот било пријавено дека на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка, на место викано „Ливаде“,

товарно возило – влекач „ман“ со полуприколка, со албански национални ознаки,

управувано од Т.Д.(35) од Р.Албанија удрило во велосипед, управуван од С.Т.(51) од с.Младо Нагоричане.

Во несреќата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Куманово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде