НАЈНОВИ ВЕСТИ: Се запали воз во Бугарија! (видео)

НАЈНОВИ ВЕСТИ: Се запали воз во Бугарија! (видео)

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА

Се запали брзиот воз Варна-Софија, објави БТВ.

Несреќата се случила околу 15 часот и 30 минути по локално време кога возачите забележале дека излегува чад од машинскиот простор.

Нема повредени патници. Луѓе се симнати и ќе се носат со автобуси.

Инцидентот го пријавија и гледачите на БТВ. Според нив, тоа се случило меѓу Пордим и Плевен.

ВИДЕОТО можете да го погледнете на 4news.mk – ТУКА.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде