Најнови вести: Се стега обрачот околу Младеновац, се претресува секоја педа

Страшна трагедија, втора за само два дена, ја потресе Србија.

Урош Б.(21) уби 8 и рани 13 лица во Младеновац и селата Мало Орашје и Дубона. Со автоматско оружје застрелал неколку лица, а потоа и побегнал на полицијата.

Според екипите на РТС од терен, САЈ влегле во Дубој, а на терен се дваесет возила и амбулантни возила.

Полицијата го запира секој автомобил во потрага по избеган убиец, ја проверува секоја куќа и напуштена и сомнителна зграда.

Сите приоди кон Дубона се затворени.

Министерот за внатрешни работи Братислав Гашиќ пристигна во Младеновац и синоќешниот масакр го окарактеризира како терористички чин.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде