Најнова вест: Полицијата го уапси осомничениот за убиствата во Младеновац

Како што јави РТС, осомничениот за пукањето кај Младеновац е уапсен кај Крагуевац.

Повеќе информации наскоро.

Синоќа пред полноќ во селото Дубона кај Младеновац во вооружен напад осомничен У.Б. осум лица загинаа, а 13 се ранети.

Нападот започнал во селото Дубона, кога млад човек почнал да пука од автомобил во движење со автоматска пушка, а потоа пукал и во селата Мало Орашје и Шепшин.

Околу 600 припадници на специјалните полициски единици го барале младиот човек, а утринава околу пет часот започнале физички претрес на селата околу Младеновац.

Младиќ У.Б. (21) е осомничен дека доцна синоќа, по расправија со автоматска пушка убил полицаец и неговата сестра, а потоа по случаен избор продолжил да пука.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде