Најнова вест: Автомобил удри во 26-годишна девојка, со тешки повреди итно пренесена во болница

Најнова вест: Автомобил удри во 26-годишна девојка, со тешки повреди итно пренесена во болница

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

Вчера се случила несреќа во Скопје, при што со тешки телесни повреди се здобила 26-годишна скопјанка.

– На 09.02.2023 во 08.10 часот било пријавено дека во Скопје, на крстосницата од ул.„Александар Урдаревски“ и ул.„Натанаил Кучевишки“,

патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.К.(35) од Скопје, удрило во пешакот Х.П.(26) од Скопје, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Х.П. констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде