НАЈНОВА ИНФОРМАЦИЈА: Позната е состојбата на детето (13) кое падна од третиот кат во зграда во Нов Белград

Момчето (13) кое попладнето падна од третиот кат во зграда во Нов Белград е во стабилна состојба, дознаваат медиумите.

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

Според медиумите на Универзитетската детска клиника во Тиршоива, детето е во стабилна здравствена состојба, но е оставено на понатамошно лекување.

Детето е оставено на лекување поради повреда на главата и повреда на долните екстремитети, но е стабилно, животот не му е во опасност – велат во Тиршова.

Потсетуваме дека во моментот на несреќата со него бил и таткото на момчето.

Таткото се обидел да го фати момчето, но тоа паднало.

Како што претходно кажа еден од соседите, станува збор за семејство кое неодамна се преселило од Русија.

Момчето со тешки повреди на главата со возило на Итна медицинска помош било пренесено на Детската клиника во Тиршова.
Пожарникарите и полицијата се на терен.

Иако првично имаше информации дека детето паднало покрај душекот за спасување, пожарникарите го демантираа тоа за Ало.рс, наведувајќи дека не можат ниту да го постават душекот поради неправилно паркирани автомобили.

Само што почнавме да ја поставуваме скалата, детето падна, не успеавме ни душекот да го поставиме – рекоа тие.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде