МВР со вонредно соопштение: Еве што ќе се случува во Скопје вечерва после 22:00 часот

Во објект на ул. „Владимир Полежановски“ во Скопје вечер ќе се снимаат сцени за серијата „Бистра вода“, во кои ќе биде употребено огнено оpyжjе.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи по информација добиена од страна на продуцентот на играната серија „Бистра вода“, снимањето ќе се одвива во периодот од 22.00 до 02.00 часот.

Слична содржина

Пyкотници и изpeшетани автомобили среде ноќ во Скопје – ова се деталите за случајот!

После полноќ на 05.10.2022 во 00.15 часот во Полициската станица Аеродром, лицето Г.С.(46) од Скопје пријавил дека на 04.10.2022 околу 23.50 часот на ул.„Лисец”,

додека управувал патничко возило „мерцедес” со скопски регистарски ознаки, во кое било уште едно лице, патничко возило „шкода октавија”,

со скопски регистарски ознаки ознаки, во кое било лице кое претходно му се заканувало, удрило во неговото возило и го оштетило.

Според пријавеното, набргу од другата страна се појавило и друго возило „фолксваген туарег”, а кога се обидел да избега слушнал истрели од огн ено оpyжје кои му го оштетиле возилото.

Еден час подоцна, пак, Ф.А. пријавил дека на улица Лисец”, додека неговиот брат И.Ј. управувал автомобил „шкода октавија” со огнено оружје било оштетено возилото.

Се преземаат сите можни мерки за расчистување на случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде