МПЦ испрати АПЕЛ за Бадникарските огнови: Дали граѓаните ќе послушаат?

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛМАТА

МПЦ испрати АПЕЛ за Бадникарските огнови: Дали граѓаните ќе послушаат?

Во период на енормно високо аерозагадување, но пред се заради

тоа што палењето на Бадникарските огнови не е во склад со христијанството и традицијата, апелираат од МПЦ, пренесе Канал 5.

Во период на енормно високо аерозагадување, но пред се заради тоа што палењето на

Бадникарските огнови не е во склад со христијанството и традицијата, од МПЦ со апел

годинава да не се палат огнови и особено да се не се практикува пуштање гласно на неприкладна музика и конзумирање на алкохол на собирите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде