Многу пари и среќа во следниот период за овие хороскопски знаци

Играме уште една рунда ѕвезден рулет, а астролозите се согласни дека одредени знаци ќе имаат поголема финансиска среќа од другите.

Ретроградниот Меркур е во полна сила, а Јупитер е во последните степени на Овен, што значи дека не е вистинско време за финансиски инвестиции. Многу преговори доцнат, а ветените пари не стигнуваат на време.

Сепак кога се парите во прашање, само овие знаци ќе имаат среќа неделава: Близнаци, Овен, Девица и Стрелец.

БЛИЗНАЦИ

Влегувањето на Венера покрај Марс во вашата втора куќа ви носи бонуси, но и дополнителна заработка. Со помош на личност под знакот Рак можете да заработите многу пари, а конечно сте се стабилизирале финансиски во однос на почетокот на годината. Поради ретроградниот Меркур не вложувајте пари пред крајот на мај.

ОВЕН

Нагласеното второ поле ви носи многу можности за заработка, но и одреден ризик бидејќи Уран е во Бик. Ќе имате потреба да вложувате пари иако сте свесни дека е ризичен период. Подобро е да се чека поповолен период за вложување средства, пренесува Informer.rs.

ДЕВИЦА

Венера влегува во Рак, па пријателите ќе ви понудат да работите на заеднички проект кој може да донесе пари. Во секој случај, влегувате во постабилен финансиски период, па не мора да се грижите за пари.

СТРЕЛЕЦ

Сатурн е во Риби, но во добри аспекти, па го добивате она што го заслужувате. Оваа планетарна положба може да ви донесе работа од дома или приход преку недвижен имот.

Знакот кој треба да игра игри на среќа до 13 мај е Јарец.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде