Митовски за стресе јавноста: Објави кој од ВМРО имал состанок со Заев и Филипче – откри и каде!

Митовски за стресе јавноста: Објави кој од ВМРО имал состанок со Заев и Филипче – откри и каде!

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА

Во продолжение ви го пренесуваме Фејсбук статусот на уредникот на Инфомакс, Александар Митовски.

Митовски за стресе јавноста: Објави кој од ВМРО имал состанок со Заев и Филипче – откри и каде!

Ја разбирам причината поради која Геровски во овој момент не сака да ги објави имињата на претставниците на „опозициската партија“ кои биле на состанок во Бела Вода.

Сепак, иако разбирам, тоа не го прави неговиот план принципиелен.

Пред два месеци во „Тешки Муабети“ зборував дека имало ваква средба во Бела Вода. Освен планот за „превземање“ на СДСМ,

разговарано е и за „шо праиме со Бугарите“, во смисла на промена на Уставот.

Бујрум, нека демантираат.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде