Македонската јавност со бурни реакции: Погледнете во каков дуксер се појави Антиќ на вечерашниот ракометен спектакл во Скопје

Македонската јавност со бурни реакции: Погледнете во каков дуксер се појави Антиќ на вечерашниот ракометен спектакл во Скопје

Перо Антиќ, македонската кошаркарска легенда и актуелен претседател на федерацијата е актуелен во домашната јавност секогаш, а поради тоа што го има постигнато во кошарката и поради неговиот имиџ, стил и приватен живот.

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња во Македонија, Перо Антиќ по долгата и исполнета интернационална кариера реши да се врати во нашатата држава.

Антиќ како што е познато беше избран за претседател на кошаркарската федерација на Македонија, функција која веќе извесен период ја извршува.

Освен што враќањето во Македонија му донесе нова функција, тој реши да сврте и нов лист на љубовен план.

Првиот Македонец во НБА за последен пат играше во Црвена Звезда и реши тивко да стави крај на својата играчката кариера.

Познато е дека Антиќ е голем навивач на Црвена Звезда, а вечерва го привлече вниманието на трибините во Борис Трајковски.

Првиот човек на Македонската кошаркарска федерација (МКФ) вечерва на трибините во салата „Борис Трајковски“ се појави во дуксер на кој со големи букви пишува – Црвена Звезда.

Тој беше во друштво на својата понежна половина, моделот Катарина Ивановска.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде