MАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Момче и и девојка паднале од висококатница

Момче и девојка паднале од висококатница во Центар, се утврдува дали е обид за двојно самоубиство, објави Новатв.мк

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

Во населбата Центар, момче и девојка се најдени по пад од зграда, по што момчето го загубило животот додека девојката се бори за живот.

Според наши информации, се очекува таа да посведочи за деталите на трагедијата.

Како што дознаваме од МВР настанот не го класифицираат како обид за двојно самоубиство и очекуваат да се подобри состојбата на девојката.

Станува збор за љубовен пар, девојката е од скопската населба Ародром и е вокалистка на познат скопски бенд.

Извор: Нова тв

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде