Македонија на нозе: Исчезнаа две малолетни девојчиња – АПЕЛ ЗА ПОМОШ

На социјалните мрежи се споделува апел за помош за пронаоѓање на две малолетни девојчиња.

Како што пишува во објавата тие последен пат се забележани кај Веро Џамбо и истите се упатиле кон центар.

„На 08.05.во 15 и 50 х во веро јамбо во Скопје изгубени се две девојцинја Антонија Јанкова 12 и Радмила Иванова 14 години истите се упатиле кон центар.

Министерство за внатрешни работи / Министриа е Пунëве тë Брендсхме, Град Скопје , стои во објавата која ја сподели Александра Јанкова на Фејсбук.

За сега нема информација од полицијата, а како што пишува во коментарите случајот е пријавен.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде