ИЗЛЕТАЛ ВО КАНАЛ, ПА ГО ОСТАВИЛ АВТОМОБИЛОТ И СИ ЗАМИНАЛ: Сообраќајка кај Чачак, очевидците во ЧУДО „Среќа што никој немаше на спротивната страна“

ИЗЛЕТАЛ ВО КАНАЛ, ПА ГО ОСТАВИЛ АВТОМОБИЛОТ И ЗАМИНАЛ: Сообраќајка кај Чачак, очевидците во ЧУДО „Среќа што никој немаше на спротивната страна“

Во селото Ракова кај Чачак дошло до сообраќајна несреќа кога возач на патничко возило „Пежо“ изгубил контрола над воланот и излетал во канал покрај патот.

Во оваа несреќа не учествувале други возила.

Колата била во каналот, возачот излегол и си заминал. Го оставил автомобилот покрај патот.

За среќа никој не дошол од спротивната насока, а возачот не е повреден.

Патот е лизгав во текот на целиот ден, а овде многу често знаат да возат побрзо од дозволеното, изјави еден од очевидците.

Сообраќајот на оваа делница се одвива непречено, а на возачите им се препорачува да бидат повнимателни при возењето поради неповолните временски услови.

Извор: Курир.рс

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде