„ИМАМ САМО ЕДНА ЖЕЛБА, ДА ГО НАЈДАМ ДЕТЕТО“ Потресни зборови на таткото на исчезнатата Илинка од Прибој

„ИМАМ САМО ЕДНА ЖЕЛБА, ДА ГО НАЈДАМ ДЕТЕТО“ Потресни зборови на таткото на исчезнатата Илинка од Прибој

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

Далибор Дујовиќ, таткото на Илинка Дујовиќ од Прибој, која исчезна пред 20 дена, има само една желба, а тоа е да ја најде ќерката и не се откажува од потрагата ниту еден ден.

„Веројатно времето си го прави своето и можеби некои луѓе се оддалечуваат или се на страна. Ова е мојата животна битка, мојата најголема животна битка што треба да ја добијам.

Сакам да посакаш убава желба и да ги поминеш празниците со некого кој многу ти значи, а мојата желба е Илинка“, напиша тој на Фејсбук.

Тој апелира до сите луѓе со добра волја, здруженија и професионалци да останат со него и да му помогнат да си го најде детето.

“Отидов до Рудо, ја следевме реката со припадници на полицијата. Се сретнав со луѓе од ГСС и Нуркачкиот клуб. Денеска најверојатно сам ќе го претресам Лим”, додал Далибор.

Да потсетиме, Илинка последен пат беше видена на 12 декември попладне во стариот дел на Прибој на пешачката патека, од каде и се губи секаква трага.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде