Хаос: Групна тепачка на базен во Виница – ова се деталите!

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против А.П.(33), С.Ѓ.(33), М.Т.(25), Т.С.(20) и 17-годишен малолетник, сите од Виница, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „наcилcтво“.

На 04.07.2022 на Градски базен во Виница, по претходна расправија, пријавените физички го нападнале Л.Ц.(18) и уште пет лица.

Слична содржина

Групна тепачка во автобус на ЈСП

Штотуку се случи немил настан во скопската населба Кисела Вода. Имено во еден од автобусите на ЈСП дошло до физичка пресметка на поголема група на луѓе, се претпоставува дека се ученици.

Полициските екипи се веќе на терен, пренесува Инфомакс.

Неколку лица се повредени во автобус на ЈСП со број 51, вечерва во Кисела Вода.

Автобусот во моментов стои, а има и многу полиција. Дел од присутните нападнале и новинарска екипа, пренесуваат медиумите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде