Грк направил ДРАМА на Граничниот премин Богородица – еве што се случувало!

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА

Грк направил ДРАМА на Граничниот премин Богородица – еве што се случувало!

На 06.01.2023 во 11.30 часот на Граничниот премин Богородица при влез во државата бил лишен од слобода Р.М.(63) од Р.Грција,

поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело по чл.378 од Кривичниот законик.

Имено, по извршени проверки било утврдено дека неговата грчка лична карта била фалсификувана.

За случајот бил известен Јавен обвинител и лицето е задржано за понатамошна постапка.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде