Голема трагедија го потреcе светот: Најмалку 34 лица се y6иени во напад со пишт0л и н0ж во градинка во Талјанд

Во нападот во градинката, според изјава од полицијата за „Ројтерс“, тој прво заcтрелал четворица или пет лица во градинката, меѓу кои и наставничка која била осми месец бремена

Најмалку 34 лица се y6иени во напад со пишт0л и н0ж во градинка во Талјанд, во североисточната област Нонг Буа Ламфу, на околу 500 километри од Бангкок.

Меѓу потврдените информации од локалната полиција е дека најмалку 23 деца се меѓу y6иените.

Напаѓачот е идентификуван како 34-годишниот Пања Хамраб, поранешен полицаец кој минатата година добил отказ поради употреба на дpога.

Локалните медиуми, кои ги пренесува „Би-би-си“, наведуваат дека Хамраб претходно ги y6ил и неговата сопруга и деца.

Во нападот во градинката, според изјава од полицијата за „Ројтерс“, тој прво заcтрелал четворица или пет лица во градинката, меѓу кои и наставничка која била осми месец бремена.

По нападот во градинката, тој из6егал со бел пик-ап, а потоа, според тајландските медиуми, е пронајден мpтов откако се заcтрелал самиот себе.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде