Голема полициска акција, приведени повеќе лица!

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА

Голема полициска акција, пpиведени повеќе лица!

На 12.02.2023 во 12.50 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.Т.(40) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена кафеава прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 12.02.2023 во 23.50 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Ј.(23) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена маpиxyана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 12.02.2023 во 15.00 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција од СВР Скопје го лишиле од слобода М.А.(20) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена маpиxyана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 12.02.2023 во 15.00 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода И.И.(24) од струмичко, затоа што кај него биле пронајдени и одземени маpиxyана и дpобилка. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 12.02.2023 во 20.10 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Б.(23) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена маpиxyана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 12.02.2023 во 11.15 часот на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода А.Б.(19) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена маpиxyана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 12.02.2023 на ул.„Партизанска“ во Битола, полициски службеници од Полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола го лишиле од слобода Д.П.(32) од Сојузна Република Германија, со времен престој во Битола, затоа што кај него била пронајдена и одземена маpиxyана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 12.02.2023 околу 21.10 часот во тетовски Лешок, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 25-годишниот В.Н. од тетовско Слатино, затоа што при негов и преглед на патничко возило „цитроен“ со тетовски регистарски ознаки, во кое бил затекнат, кај него била пронајдена маpиxyана.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде