Голем ИНЦИДЕНТ на Бадник во Косово: Албанец иcпукал рафал кон две српски момчиња!

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА

Голем ИНЦИДЕНТ на Бадник во Косово: Албанец иcпукал рафал кон две српски момчиња!

Две момчиња, братучедите Стефан Стојановиќ (11) и Милош Стојановиќ (21) се ранети денеска во Готовуша

крај Штрпце кога без причина локален жител за кој спрските медиуми пишуваат дека

е Албанец пукал во нив од возило во движење, соопшти Канцеларијата за Косово.

Како што се наведува, „во моментот на нападот децата оделе покрај патот и носеле бадниково дрво кога напаѓачот почнал да пука кон нив“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде