Фото: Голема сообраќајна несреќа, учествуваа повеќе возила – пристигна и полицијата

Пред малку на автопатот Тетово – Скопје дојде до голема сообраќајка. Во неа учествуваа неколку моторни возила, а како што може да се види и на фотографијата, едно возило е во тежок дефект.

Полициските служби исто така се на терен како што можете да видите и на видеото подолу. Засега не е познато дали има посериозни повредени лица кои биле во возилата.

Извор+фото: Инфомакс

Слична содржина

Полициско возило учествуваше во сообраќајка – ова се деталите!

Едно лице е повреденo при сообраќајка во која учествувало и возило на МВР. 

На 05.10.2022 во СВР Скопје било пријавено дека во 06.40 часот на улица „11 Октомври“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген венто“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.Р.(57) од с.Усје, скопско и патничко возило „шкода октавија“, сопственост на МВР.

Во незгодата со телесни повреди се здобила Ј.Р.(44) од Скопје, сопатничка во возилото „фолксваген венто“, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Увид бил извршен, соопшти полицијата. 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде