Едно лице тешко повредено и пренесено во болница откако возило „Цитроен“ излета од патот на регионалниот пат Пробиштип – Крупиште

На 07.10.2022 во 10.45 часот било пријавено дека на регионалниот пат Пробиштип-с.Крупиште, патничко возило „цитроен ц4“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Д.(32) од Куманово,

излетало надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничката болница во Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

Слична содржина

Нова сообраќајка: Тешко повpеден малолетник!

На 07.10.2022 во 14:20 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Ржаничино -с.Таор  се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „мерцедес“, управувано од М.А.(44) од с.Студеничани, скопско и патничко  возило „фолксваген голф“, управувано од З.Ф.(24) од с.Визбегово, скопско, двете со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетен сопатник од возилото „фолксваген голф“, а двајцата возачи се здобиле со телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде