Драма: Жена истепала малолетно девојче, таткото пријавил во полиција

На 22.10.2022 во 02.30 часот во Полициската станица Куманово, Д.П.(43) од с.Тромеѓа, кумановско, пријавил дека на 21.10.2022 околу 21.30 часот на бул.„Октомвриска Револуција“ во Куманово, неговата малолетна ќерка била физички нападната од едно женско лице.

Се работи на расчистување на случајот.

Слична содржина

Тешка сообраќајна несреќа: 21-годишник прегазил жена

Вчераво 15.20 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„8 Септември“ во Битола, патничко возило „опел вектра“ со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Б.(21) од с.Беранци, Општина Могила, удрило во В.Л.(65) од Битола.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила В.Л., констатирани во Клиничката болница во Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде