Драма: Си ја запалил сопствената куќа, пожаpoт зафатил друга куќа и дуќан

На 13.10.2022 околу 23.30 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје

– Полициско одделение Шуто Оризари го лишиле од слобода Б.И. од Скопје, затоа што предизвикал пожаp во неговата куќа на ул.„Индира Ганди“, која целосно изгоpела.

Од пожаpот делумно бил зафатен и дел од куќа и дуќан, сопственост на Р.М. од Скопје.

Б.И. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Слична содржина

Нова автобуска трагедија го потресе светот: Седумнаесет членови на исто семејство загинаа во опожарен автобус во Пакистан

Нова автобуска трагедија го потресе светот: Седумнаесет членови на исто семејство загинаа во опожарен автобус во Пакистан

Пожар избувна во автобус во Пакистан предизвикан од дефект на електричната инсталација во клима-уредот на возилото, при што загинаа 17 лица, од кои десетина деца.

-Со автобусот патувале членови на пошироко семејство од Карачи до нивниот град Хаипур Натан Шаџ во провинцијата Синд, изјави провинцискиот министер за информации Шарџил Мемон.

Станува збор за семејство што во август се преселило во Карачи, по поплавите што го зафатија нивниот град и повеќе области на Пакистан во кои загинаа повеќе од две илјади лица.

-Во пожарот целосно изгоре возилото, а некои од телата се јагленисани до непрепознатливост, изјави претставник на локалната полиција Џавед Балоч.

Лошите патишта, слабо одржуваните возила и супстандардниот безбедносен режим предизвикуваат бројни несреќи во Пакистан секоја година, што резултира со илјадници смртни случаи, покажуваат владините статистики.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде