Драма помеѓу пензионери: Дедо ја нападнал својата сопруга, полицијата интервенирала

Наcилcтво избувнало во домот на повозрасна брачна двојка во Тетово, а мажот ја нападнал сопругата со тврд предмет, соопштија од МВР.

„СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Б.(65) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда” при семејно наcилcтво.

На 11.08.2022 во семејниот дом, пријавениот со тврд предмет ја нападнал неговата 68-годишна сопруга“, велат од полицијата.

Слична содржина

Љубовна драма: Гостиварец пpетепан од бившата љубовница Црногорка

Љубовна драма се случила во Гостивар, каде жена на возраст од 29 години заврши во полиција, откако го претепала бившиот љубовник. 

Жената е задржана во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветна пријава. 

Полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар, вчера во 18 часот и 45 минути ја привеле Ј.Ш., државјанка на Црна Гора,

затоа што таа претходно нападнала 39-годишен жител на гостиварско село, со кого порано била во љубовна врска. Ј.Ш. го нападнала мажот со стаклен предмет.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде